Goražde - Goražde
Main » Goražde

Svjetski dan svjesnosti o autizmu, Vijeće učenika i prosvjetni radnici OŠ Husein ef. Đozo obilježili su na mostu Alije Izetbegovića. Stigli su sa plavim balonima, pod motom "Svijetlimo u plavom" u znak podrške svim osobama sa autizmom i njihovim porodicama.

Puštajući balone željeli su skrenuti pažnju javnosti na sve veći problem ovoga složenog poremećaja koji se kod pojedinaca najčešće razvije u prve tri godine i uglavnom traje do kraja života.

"Želimo skrenuti pažnju i dati podršku djeci sa autizmom i njihovim porodicama, ovo smo uradili za njih i dio smo šire akcije&ldq... Opširnije »

Category: Goražde | Views: 54 | Added by: gorazde | Date: 02.April.2015 |

Na Trgu branilaca grada u Goražde i ove godine Udruženje oboljelih od karcinoma i drugih malignih oboljenja Biser organiziralo je akciju "Narcisi za život". Ovaj put akcenat je stavljen na prikupljanje novca za liječenje 43-godišnje Goraždanke Ramize Alajbegović kojoj je mjesečno potrebno 6.000 maraka za nabavku lijeka.

Ramizi je još 2008. godine dijagnosticirano oboljenje nadbubrežne žlijezde, nakon čega su uslijedile brojne hemoterapije, što nije dalo nikakav rezultat.

"Poslije osam mjeseci pojavio se recidiv na jetri pa sam i tu prošla hemoterapije, ali nije pomoglo. Doktorica mi j... Opširnije »

Category: Goražde | Views: 42 | Added by: gorazde | Date: 28.Mart.2015 |

Zahvaljujući investiciji najvećeg prodajnog lanca u BiH, tuzlanske kompanije „Bingo“, Goražde je dobilo najveći tržni centar u regionu. U izgradnju objekta uloženo je više od 10 miliona maraka, a u njemu je posao dobilo 110 Goraždana, ali i stanovnika susjednih Općina. 

– Ovo je 157. Poslovna jedinica „Binga“ u BiH na površini od 10.000 metara kvadratnih. Radi se o centru veoma bogatom sa sadržajima, sa buticima renomiranih brendova „Carpisa“, „s. Oliver“, tu je i naša kuglana „Brunswick“ na koju smo ponosni, jer je privukla veliku pažnju. Ovo je jedan centar koji je, kao što su svi rekli, trebao Goraždu. Ono što je novo je što smo uradili... Opširnije »

Category: Goražde | Views: 446 | Added by: gorazde | Date: 27.Mart.2015 |

Vlada Bosansko-podrinjskog kantona Goražde na današnjoj 9.redovnoj sjednici usvojila je svoj Program rada za ovu godinu, koji je sa dokumentom „Politike i ciljevi  Vlade za 2015.godinu“ upućen Skupštini na razmatranje.

Vlada je dala saglasnost da se iz budžeta Ministarstva za urbanizam, prostorno uređenje i zaštitu okoline, odnosno podračuna Kantonalnog stambenog fonda, plati avansna faktura u iznosu od 408.406 KM GPD „Drina“, na osnovu Ugovora o izvođenju II faze radova na izgradnji stambeno-poslovnog objekta „Lamela H2-zgrada za mlade u Goraždu.

Nakon usvajanja ovih odluk... Opširnije »

Category: Goražde | Views: 42 | Added by: gorazde | Date: 27.Mart.2015 |

FOTO: gorazde.ba

U krugu ispred zgrade OŠ ''Fahrudin Fahro Baščelija'', danas je u prisustvu zvaničnika Općinei BPK-a Goražde, te uposlenika i djece pomenute škole, upriličena svečanost povodom dolaska u naš grad istinskih prijatelja, nekadašnjih vojnika Britanskog kontigenta pri UNPROFOR-u koji su služili u mirovnoj misiji u Goraždu 1994. godine, a  koji su danas u znak sjećanja na vrijeme provedeno u mirovnoj misiji zajedno sa svojim porodicama  došli u naš grad istrčavši ''Maraton sjećanja''. Maraton je ujedno posvećen uspomeni na njihovu četvericukolega koji su za vrijeme mi... Opširnije »

Category: Goražde | Views: 37 | Added by: gorazde | Date: 25.Mart.2015 |

Alena Muhića i ekipu filma "Stupica nevidljivog djeteta", na čelu sa rediteljem Šemsudinom Gegićem i mladim glumcem Arminom Omerovićem, publika na premijeri u Goraždu večeras je ispratila do sada nezapamćenim ovacijama.

Film, koji je izazvao ogromno interesovanje od samog početka snimanja, prati životnu priču Alena Muhića, kojeg je majka, žrtva silovanja iz Foče, ostavila nakon rođenja u goraždanskoj ratnoj bolnici.

Prije deset godina reditelj Šemsudin Gegić snimio je "Dječaka iz ratnog filma", priču koja je potresla region, no toliko godina poslije mladić Alen u potrazi za rodnim i... Opširnije »

Category: Goražde | Views: 100 | Added by: gorazde | Date: 24.Mart.2015 |

Nakon što je Općinsko vijeće Općine Goražde nedavno usvojilo odluku o proglašenju 22. Marta Dana rijeke Drine, ove godine nizom prigodnih sadržaja obilježava se ovaj poseban dan. Time se želi skrenuti pažnja javnosti na potrebu i obavezu da se čuva kako čistoća same Drine, tako i njene obale, kao i da se ukaže na značaj Drine za našu lokalnu zajednicu.

Program manifestacije započeo je jutros velikom akcijom čišćenja priobalja rijeke Drine na potezu od Gradskog mosta do Baćanskog mosta. Učešće u akciji uzeli su Udruženje ribolovaca i JKP ''6 mart'', KK ''Buk'' Goražde, MZ Goražde, JKP ''6 mart'', te brojni građani Goražda. Učesnike akcije najprije je pozd... Opširnije »

Category: Goražde | Views: 134 | Added by: gorazde | Date: 22.Mart.2015 |

Općinsko vijeće Goražde na prijedlog Načelnika Općine Goražde na jednoj od svojih sjednica proglasilo je 21. mart Danom mladih Općine Goražde, čime je posebna pažnja posvećena mladima želeći time ukazati na njihovu važnost u društvenoj zajednici. Tim povodom u Goraždu je prigodnim programskim sadržajima koji su organizovali mladi u saradnji sa Općinom obilježen 21. mart. Program obilježavanja 21. mart - Dan mladih, počeo je u petak u sklopu kojeg je održana kreativna radionica na temu proljeća za djecu i roditelje, zatim prezentacija učenika MSŠ ''Enver Pozderović'' na temu ''Budi promjena koju želiš da vidiš oko sebe'', te promocija zbirke poezije mladih autora Gornje-drinske regije, a centralno obilježavanje održano je danas.

... Opširnije »

Category: Goražde | Views: 50 | Added by: gorazde | Date: 21.Mart.2015 |

Otvaranjem kreativne radionice na temu proljeća za djecu i roditelje u parku Plavi cvijet danas je zvanično počeo Program obilježavanja 21. Marta Dana mladih Općine Goražde.

Riječ je o datumu kojeg je Općinsko vijeće Goražde na jednoj od svojih sjednica proglasilo Danom mladih Općine Goražde,  čime je posebna pažnja posvećena mladima, želeći time ukazati na njihovu važnost u društvenoj zajednici.

Program manifestacije započeo je danas, a  centralni dio Programa održat će se sutra. U sklopu kreativne radionice na temu proljeća mališani su sa svojim roditeljima radili kreatvne... Opširnije »

Category: Goražde | Views: 65 | Added by: gorazde | Date: 21.Mart.2015 |

Simboličnom sadnjom pet stabala Pančićeve omorike u rejonu Posestra na području općine Goražde danas je ozvaničen početak projekta „Memorijalna Šuma 8372 Srebrenica“.

Stabla su zasadili predsjedavajuća Skupštine BPK-a Aida Obuća, premijer BPK-a Emir Oković, muftija goraždanski Remzija ef. Pitić, načelnik općine Foča (FBiH) Zijad Kunovac i direktor JP „Bosansko-podrinjske šume“ Kenan Kanlić.

– Ovim želimo da kažemo da nećemo zaboraviti i da ćemo se sjećati. Ideja o memorijalnoj šumi je ideja koja ipak govori o životu i koja ponov... Opširnije »

Category: Goražde | Views: 26 | Added by: gorazde | Date: 19.Mart.2015 |

« 1 2 3 4 5 6 7 ... 84 85 »