Rukometašice Goražda na tronu Premijer lige za žene - 16 March 2014 - Goražde
Main » 2014 » Mart » 16 » Rukometašice Goražda na tronu Premijer lige za žene
12:58
Rukometašice Goražda na tronu Premijer lige za žene

U petak, 14. marta su rukometašice Goražda upisale važnu pobjedu na Ilidži. U dosta otvorenoj utakmici bez većih problema goraždanke su bile booolje od domaćina rezultatom 25:21. U prvom poluvremenu je bilo dosta nedoumica, ali ipak kvalitetnije gošće na odmor odlaze rezultatom 13:11. U drugom dijelu gošće su samo potvrdili premoć i prvog poluvremena i zasluženo slavile.

Najbolja u pobjedničkoj ekipi je bila Marijana Sorak sa 9 pogodaka, Dora Vrdoljak i Dervišević su postigle po 5, Pjano 4 i Mujagic dva pogodka dok je vratarka Zorlak imala 16 uspješnih obrana.

Ovom pobjedom, a ponajviše zahvaljujući iznenađujućoj pobjedi Izviđača protiv lidera na ljestvici Zrinjskog, rukometašice Goražda postale su novi lider Premijer lige za žene.

U narednom kolu, u Goraždu domaće u derbiju kola dočekuju mostarski Zrinjski i nakon te utakmice mnoge će stvari biti jasnije kada je u pitanju Premijer liga za rukometašice.